Wat was daadwerkelijk de invloed van het debat dat Joris Luyendijk met Het zijn net mensen aanzwengelde? Waarom reageert de beroepsgroep met Het maakbare nieuws zo laat? En hoe weren correspondenten zich tegen de publiekelijke achterdocht tegen hun vak - dat na Luyendijk salonfähig lijkt geworden?
Deze en meer vragen komen ter sprake in mijn afstudeervisie, die op 10 juni wordt gepubliceerd. In de visie komen meerdere correspondenten en oud-correspondenten aan het woord, waaronder Paul Brill (commentator bij de Volkskrant) en Bram Vermeulen, voor NRC Handelsblad en NOS actief in Zuidelijk Afrika.
In afwachting daarvan graag reacties. Hoe denken jullie over de invloed van Luyendijk, in de meest brede zin van het woord? Welke invloed heeft hij gehad op jou als lezer? Denk je dat de verslaglegging uit den vreemde is veranderd; wellicht verbeterd of juist verslechterd?
Tags: bram, brill, esser, joris, luuk, luyendijk, paul, vermeulen
Delen
Facebook
Je moet lid zijn van humedia om reacties te kunnen toevoegen!
Word lid van humedia